X Nie pokazuj wiecej
Strona uzywa plików cookie. Korzystanie ze strony oznacza zgode na zapisywanie plików cookie na urzadzeniu (dysku) uzytkownika w zaleznosci od konfiguracji przegladark - Szczególy

Strona głowna   |   Kontakt, konto bankowe    |   Regulamin    |   COLWAY    |   DR NONA    |   FINCLUB    |   STARLIFE    |   Regulamin bezpieczeństwa danych 
   Menu   Szukaj
Wpisz tekst
[ Zaawansowane ]   KSIĄŻKI >> PRZEKAZ JEDZENIA czyli co nas odżywia
Kliknij aby powiększyć
Powiększ Powiększ
<< Cofnij
Kategoria: KSIĄŻKI
Numer katalogowy: 978-83-923879-4-7    
Firma: VIRGO

Cena: 44.00 PLN
    Brak towaru
Opis:
W jaki sposób konsument, kierujący się apetytem i wybierający pewien artykuł spożywczy, może stwierdzić, czy rzeczywiście połączenie idei apetytu z upodobaniem, które odczuwa podczas konsumpcji, jest zgodne z “obietnicami” danego produktu?
“Jakość żywności można rozumieć tylko przez pryzmat jej działania na pole promieniowania naszego organizmu. Wysoka jakość oznacza, że przyjmowanie pokarmu poprawia porządek w organizmie, niska jakość prowadzi do “dysonansów”. TO JEST PRZEKAZ JEDZENIA. Ale co oznaczają pojęcia “porządek”, “dysonans” i w jaki sposób możemy jeszcze lepiej uzasadnić ten punkt widzenia?

Czy znasz takie stany, gdy czujesz, że pomimo, iż przed chwilą skończyłeś posiłek, twój organizm czegoś jeszcze potrzebuje? Czy znasz to uczucie, że byś coś zjadł, ale nie wiesz, co konkretnie – gdy „coś za tobą chodzi”?

A może nieobce jest ci to uczucie, gdy głodny otwierasz lodówkę pełną jedzenia – i nie masz ochoty na nic, co się w niej znajduje?
Czy czujesz różnicę, gdy jesz jajko od kury wolno-wybiegowej i jajko od kury z chowu klatkowego?
Czy w ogóle zwracasz na to uwagę?!

Niemiecki naukowiec w dziedzinie biofizyki, Fritz-Albert Popp swoimi badaniami udowadnia, że tym, co odżywia każdą żywą istotę jest światło słoneczne – bez niego nie może istnieć życie. Pokarm dobrej jakości ma natomiast zdolność do kumulowania światła, a zatem nie tylko dostarcza on organizmowi kalorii, ale również rzeczywiście go ODŻYWIA – przekazuje organizmowi pozytywną INFORMACJĘ, niesie PRZEKAZ, który umożliwia organizmowi człowieka prawidłowe, harmonijne funkcjonowanie. Przeciwnie – jedzenie pełne sztucznych wypełniaczy lub powstające w nieprawidłowy sposób dostarczy jedynie kalorii, ale nie będzie w stanie wzmocnić człowieka, wpłynąć na jego zdrowie i dobre samopoczucie. Nie będzie ODŻYWCZE.
Książka Poppa “Przekaz jedzenia – czyli co nas odżywia?” prezentuje zarówno wyniki badań naukowych, jak i ich zastosowanie w praktyce. Czytelnik znajdzie w książce rozdziały dotyczące wyników badań na konkretnych produktach (jaja z chowu wolnowybiegowego i ściółkowego, herbata, pomidory itp.).
 


SPIS TREŚCI

Część I  Jedzenie to więcej niż jedzenie     1

1.    Każdy to wie     3

2.    Czy istnieją standardy jakości żywności?     24

Część II  Na tropie jakości żywności     43

3.    Poszukiwanie porządku w pokarmie     45

4.    Kontrola artykułów spożywczych     76

Część III  Przekaz jedzenia     109

5.    Jak zrozumieć właściwości regulacyjne pokarmu     111

6.    Pokarm a ewolucja     137

Część IV  Pięć tez niezbędnych do zrozumienia pokarmu     149

Część V  O historii biofotoniki – załączniki     161

 

 

O Autorze:

Fritz-Albert Popp urodził się we Franfurcie n/Menem 1938 r. Uzyskał dyplom w dziedzinie fizyki doświadczalnej (1966, Uniwersytet w Wurzburgu) oraz doktorat z fizyki teoretycznej (1969, Uniwersytet w Mainz). Praca habilitacyjna w dziedzinie biofizyki i medycyny oraz nominacja profesorska (1973, Uniwersytet w Marburgu).
Uzyskał wiele nominacji jako wykładowca, stypendysta prac badawczych, profesor-konsultant oraz honorowy profesor różnych uniwersytetów w Niemczech, w Indiach i w Chinach.

Ilość stron:   272

Oprawa:   miękka

Format:   145 x 207 mm

 

Księgarnia


Bezpieczne zakupy

   Koszyk
Na razie jest pusto

   Logowanie
Email:

Hasło:SSL włączone
>> Nowy klient <<

   Komunikaty

[ Wszystkie komunikaty ]

   Ostatnio dodane
HALO BABY GEL
HALO BABY GEL

Cena: 76.00 PLN


HALO BABY szampon
HALO BABY szampon

Cena: 76.00 PLN


HALO BABY krem
HALO BABY krem

Cena: 114.00 PLN   Popularne
KELP STAR
KELP STAR

Cena: 41.00 PLN


CHITOSAN STAR
CHITOSAN STAR

Cena: 168.00 PLN


APPLE VINEGAR STAR
APPLE VINEGAR STAR

Cena: 65.01 PLN   InformacjeStrona głowna

Oprogramowanie sklepu: Netidea - strony internetowe gdańsk
Copyright (C) 2002-2018
Strona została wygenerowana w czasie: 0.024 sek.